Wybierz język:   
... rewolucjonizujemy sposób poszukiwania domu
O nas Kup dom Sprzedaj dom Kontakt FAQ Zaloguj

Nasza misja: "Dostarczyć najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób znalezienia nowego domu"

HomeFreeTrade.com jest typowym przykładem tego w jaki sposób internet może ułatwić życie ludziom i ich rodzinom na całym świecie, poprzez zaspokojenie ich różnorakich potrzeb. "Potrzebą" którą my zaspakajamy jest oczywiście "znalezienie domu".

Nasza strona nadal się rozwija, ale już w tej chwili dostarczamy informacji na temat domów w większości krajów Unii Europejskiej...

A oto krótka historia powodów naszego istnienia...
W latach 90tych założyciel naszej firmy wykonywał zawód, który wymagał od niego przeprowadzania się wraz z rodziną do różnych części świata. Szybko okazało się, że znalezienie domu to wyzwanie pochłaniające dużo czasu i pieniędzy. Opłacanie agencji nieruchomości nie miało najmniejszego sensu, skoro wszystko czego można było po nich oczekiwać, to organizowanie czasochłonnych wizyt w różnych domach, które zazwyczaj nie owocowały znalezieniem domu, który zaspakajałby potrzeby jego rodziny.

Jeżeli ktoś chciał uniknąć kosztów związanych z agencjami nieruchomości, jedyną dostępną opcją było poszukiwanie domu poprzez ogłoszenia w gazecie zamieszczane bezpośrednio przez właścicieli domów. Nie ma ich zbyt wiele, ogłoszenia nie są szczegółowe i zazwyczaj zamieszczane są tylko w lokalnych gazetach. To rozwiązanie, jakkolwiek bardziej ekonomiczne nie pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych wizyt w domach, których nie chcielibyśmy kupić... i nie jest żadnym rozwiązaniem, jeśli chcesz znaleźć dom przed przyjazdem do nowego miejsca.

Tradycyjny sposób poszukiwania domu jest nieefektywny, a wykorzystanie agencji nieruchomości nieproporcjonalnie kosztowne w stosunku do wykonanej przez nie pracy (zazwyczaj około 6% wartości nieruchomości).

Stało się jasne, że potrzebny był system, który pozwoliłby na"dostęp do jak najdokładniejszego opisu nieruchomości i bezpośredni kontakt z właścicielem pragnącym sprzedać daną nieruchomość, dzięki czemu można by było uniknąć niepotrzebnych wydatków na agencje nieruchmości.".

W tym czasie byliśmy przekonani o tym, że wraz rosnącą popularnością internetu, taki typ usług wkrótce się pojawi. Częściowo mieliśmy rację.
Pod koniec lat 90tych, w Stanach Zjednoczonych,powstało kilka niezbyt udanych stron oferujących możliwość zakupu nieruchomości bezpośrednio od właściciela... które szybko zaczęły się rozwijać i przejmować rynek handlu nieruchomościami od agencji nieruchomości.

Jakkolwiek... 10 lat później, na terenie Europy nadal nie dzieje się wiele, jeśli chodzi o ten obszar poszukiwań.Istniejące strony z reguły umożliwiają poszukiwania tylko na terenie jednego kraju.
Problemy natury językowej nie są wystarczającym powodem do wytłumaczenia tego opóźnienia, skoro w dobie internetu język nie stanowi już żadnej bariery rozwoju, a przemieszczanie się ludzi po terenie Unii Europejskiej stało się niezwykle ułatwione dzięki nowym prawom i ułatwieniom na terenie UE(Maastricht, Schengen, wspólnej walucie, ... etc).

Dość czekania ... oto narodził się HomeFreeTrade.com ...

HomeFreeTrade.com jest częścią Blue Bird International Ltd.


O nas : FAQ : Polityka prywatności : Zasady użytkowania : Kontakt

... stajemy się czołowym dostawcą domów w Europie